Aprašymas
Valiok yra viena skaniausių veislių mūsų vynuogyne. Selekcininkas - N. P. Višnevetskij (Ukraina). Labai ankstyvo ar ankstyvo sunokimo laiko, Lietuvoje lauke sunoksta apie rugsėjo pirmą pusę ar jo vidurį, šiltnamyje - rugpjūčio pradžioje. Vynmedžiai labai augūs. Kekės didelės ir labai didelės, kūgiškos ir plačiai kūgiškos, tankios ir labai tankios, vidutinis kekės svoris yra 684 g, atskiros kekės siekia 1000 g ir daugiau. Uogos didelės, apvalios arba šiek tiek ovalios, baltos, vidutinis svoris 10-12 g. Minkštimas yra mėsingas, traškus ir sultingas, vidutinio tankumo odelė, skonis labai geras su gerai išreikštu muskato ir kriaušių poskoniu. Derlius didelis. Cukraus kiekis uogų sultyse joms sunokus 17–19 %, rūgštingumas 5–6 g / L. Atsparumas grybelinėms ligoms dar tiriamas. Pagal pirminius duomenis atsparumas bent jau netikrajai miltligei labai geras. Žiemai reikia būtinai pridengti.
Kilmė: Talisman x Zviozdnyj
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Talisman x Zviozdnyj |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas N.P. Višneveckij (Ukraina) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 3 - Ankstyva (ATS 2100-2250) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 1 - Labai stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |






