Aprašymas
Dynka – privačios selekcijos valgomųjų vynuogių veislė (Pysanka O.M., Ukraina).
Selekcinis numeris: 17-17.
Nokimo laikas – labai anksti, rugpjūčio pradžia.
Vynmedžių augumas yra didelis.
Žiedai dvilyčiai.
Kekės didelės, vidutinis svoris apie 600 g, cilindrinės ir kūgiškos, vidutinio tankio.
Uogos, kurių vidutinis svoris apie 11 g, ovalios arba ovaliai kiaušiniškos formos, briaunuotos (iš čia veislės pavadinimas, kuris reiškia "moliūgėlis"), ryškiai rausvos spalvos odele, kuri padengta plonu vaško sluoksniu.
Odelė plona, minkštimas mėsingas-sultingas, tankus, traškus, muskato skonio.
Atsparumas grybelinėms ligoms yra vidutinis, žiemai reikia pridengti.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Tėvinės formos nežinomos |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas Pysanka O.M., (Ukraina) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 1 - Labai ankstyva (ATS <2000) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 2 - Didelės (400-800 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |






