Aprašymas
Aljans – hibridinė V. M. Kalugino vynuogių veislė Labai ankstyva, jei derliaus paliekama daug, vėsiame klimate gali pasislinkti į ankstyvų-vid. ankstyvų nokimo laikotarpį. Kekės didelės, sveriančios 700–1500 gramų, patrauklios, vidutinio tankumo. Uogos tamsiai raudonos, ovalios formos, sveriančios 12–20 gramų, su labai geru skoniu ir lengvu vaisiniu muskato aromatu. Minkštimas mėsingas, traškus ir tankus. Gerai kaupia cukrų. Kekės ilgai išlieka ant krūmo neprarasdamos skonio ir prekinės išvaizdos. Labai perspektyvi hibridinė forma. Augimo stiprumas ir derlingumas dideli. Atsparumas šalčiui iki -24 °C. Atsparumas ligoms tiriamas.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Nežinomos |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas mėgėjas Kalugin V.M. (Ukraina) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 2 - Didelės (400-800 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 1 - Labai stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |


