Aprašymas
Vidutinio ankstyvumo (Lietuvoje vidutiniškai vėlyva- sunoksta rugsėjo antroje pusėje)besėklė vynuogių veislė iš JAV. Augumas vidutinis. Kekės vidutinio dydžio, 200–400 g, kūgiškos, vidutiniškai laisvos. Uogos nedidelės (1,2-1,8 g), apvalios, žalsvai-gelsvos spalvos, be sėklų (3-4 klasė - yra minkštų sėklų užuomazgų). Minkštimas mėsingas, sultingas, harmoningo skonio, su ananasų ir braškių skoniu. Ūgliai labai gerai sumedėja. Romulus neigiamai reaguoja į krūmų perkrovą derliumi ir drėgmės trūkumą dirvožemyje - uogos nukrinta nokimo laikotarpiu. Derlingumas gali siekti 8–12 kg nuo vynmedžio. Pageidautina auginti skiepytą augumą skatinančių poskiepių. Romulus vynuogių veislė ganėtinai atspari šalčiui - 25-27 ° C, taip apt miltligėms ir pilkajam (kekeriniam) puviniui.
Kilmė: Ontario x Thompson Seedless (sin. "Sultanina")
Genetinė formulė: 62,50% V. vinifera + 37,50% V. labrusca
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė, Besėklės-Razinoms |
| Tėvinės formos | Ontario x Thompson Seedless |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Niujorko valstijos Eksperimentinėje žemės ūkio stotis (Ženeva, JAV) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-Gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 5 - Vid. vėlyva (ATS 2300-2500) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Besėklė |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 5 - Smulkios (<2 g) |
| Kekių dydis | 3 - Vidutinės (180-350 g) |
| Skonis | Rūšinis-vaisiškas |
| Augumas | 3 - Vidutinis |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.2 - 1.8 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -26 -28 °С |






