Niagara seedless (besėklė)
- Gamintojas: Neskiepyti, Lietuva
- Prekės kodas: 115
- Prieinamumas: 132
Aprašymas
Amerikietiška besėklė veislė žalsvai-gelsvomis uogomis. Manoma, kad tai gerai žinomos „Niagara“ veislės mutacija. Subręsta labai anksti. Augumas didesnis nei vidutiniškai.
Kekės vidutinės, 150-350 g, cilindro formos, kartais su sparneliu, vidutinio tankumo.
Uogos smulkios, besėklės, vidutinis svoris yra 2,6 g, ovalios, baltos, geltonos saulėje. Rudimentai praktiškai nejuntami. Sukaupia gana daug cukraus. Minkštimas yra mėsingai-sultingas, nėra želė konsistencijos, kas yra kai kurių kitų V. labrusca kilmės veislių trūkumas, odelė yra tvirta, bet sukramtoma. Skonis turi labai švelnių vaisiškų natų, primena obuolius, be ryškaus specifinio aromato.
Derlingumas yra vidutinis arba šiek tiek didesnis nei vidutinis.
Veislė yra vidutiniškai atspari miltligėms, atspari pilkajam puviniui.
Atsparumas šalčiui iki -24-26 C.
Naudojama šviežiam vartojimui, perdirbimui - sultims ir uogienėms, arba razinoms ruošti.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė, Besėklės-Razinoms |
| Tėvinės formos | Nėra patikimų duomenų (Spėjamai Niagara veislės mutacija) |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Nėra duomenų |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-Gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Besėklė |
| Derlingumas | Vidutinio derlingumo |
| Uogų dydis | 4 - Vidutinės (3-5 g) |
| Kekių dydis | 3 - Vidutinės (180-350 g) |
| Skonis | Žemuoginis-labrusca |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.2 - 1.8 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -24 -26 °С |


