Reliance (besėklė)
- Gamintojas: Neskiepyti, Lietuva
- Prekės kodas: 132
- Prieinamumas: 97
Aprašymas
Reliance yra besėklė šalčiui ir ligoms atspari vynuogė iš JAV. Išleidimo data: 1983. Labai ankstyvo nokinimo laikotarpio (SAT 2250–2350 °С, arba 105–110 dienų nuo pumpurų sprogimo). Lietuvoje jis sunoksta rugsėjo pradžioje, 3–5 dienomis anksčiau už veislę „Einset seedlees“. Stipraus augumo. Kekės nuo 100 g iki 300 g, cilindrinės-kūginės, vidutiniškai tankios. Uogos apvalios, mažos, sveria 1,4-3 g, nuo šviesiai pilkšvai-rausvos iki tamsiai rausvos spalvos, malonaus skonio, lengvo "labrusca" (braškinio-žemuoginio) aromato. 1-os kategorijos besėklė, rudimentai yra labai maži, valgant praktiškai nejaučiami, minkštimas yra sultingas, tirpsta, odelė yra tvirta, bet ne stora, atsiskiria maišeliu. Cukraus kiekis yra didelis - iki 24%, rūgštingumas yra 6-7 g / l. Ūgliai sumedėja labai gerai. Rekomenduojamas genėjimo ilgis iki 6-8 pumpurų ant ūglio. Atsparumas šalčiui iki -27 -29 °С. Kūrėjų teigimu, tai šalčiui atspariausia vynuogių veislė, išvesta Arkanzaso universitete, ir jos atsparumas šalčiui yra iki minus 34 ° C. Reliance vynuogių veislė tinka auginti nedengiant jos žiemai. Drėgnu oru nokstant uogos gali kartais įtrūkti. Atsparumas netikrajai miltligei ir kekeriniam puviniui vidutinis, tikrajai miltligei - geras. Šviežių vynuogių degustacijos įvertinimas 7,4 balo, razinų - 7,6 balo.
Sinonimai: Arkanzasas 1163, Reliance Seedless, Reliance Pink Seedless
Kilmė: Ontario x Suffolk Red [Arkanzaso universitetas, JAV]
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė, Besėklės-Razinoms |
| Tėvinės formos | Ontario x Suffolk Red |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Arkanzaso universitetas (JAV) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 3 - Ankstyva (ATS 2100-2250) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Besėklė |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 4 - Vidutinės (3-5 g) |
| Kekių dydis | 3 - Vidutinės (180-350 g) |
| Skonis | Žemuoginis-labrusca |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -27 -29 °С |




