Jupiter (besėklė)
- Gamintojas: Neskiepyti, Lietuva
- Prekės kodas: 072
- Prieinamumas: 78
Aprašymas
Jupiter yra besėklė veislė iš Arkanzaso universiteto, išleidimo data: 1998 m. Sunokimo laikas įvardintas kaip ankstyvas, tačiau Lietuvos klimato sąlygose sunoksta apie rugsėjo vidurį. Kekės ilgą laiką po sunokimo dar gali būti ant vynmedžių, neprarandant skonio. Savašakniai vynmedžiai yra vidutinio ar aukštesnio nei vidutinio stiprumo. Kekės yra vidutinės, sveriančios apie 200-320 g, bet pasitaiko ir didesnių, cilindro formos, dažnai sparnuotos arba šakotos, vidutinio tankumo ar retos. Uogos yra gana didelės kaip besėklėms, 4-5 g svorio, ovalios arba ovalios su smailiu galiuku, tamsiai violetinės spalvos, melsvo atspalvio. Uogos atsparios įtrūkimams, vapsvos paprastai nepuola. Odelė tanki, tvirta, minkštimas yra mėsingai sultingas, skonis pasakiškas - įvairių vaisių tonų mišinys. Kai kuriais metais pasitaiko minkštų kauliukų rudimentų, bet jie sukramtomi. Uogų sultyse cukraus kiekis gali siekti iki 22–24 g / 100 cm3, kai titruojamas rūgštingumas yra 5–7 g / L. Derlius didelis. Viena mūsų mėgstamiausių desertinių veislių.
Kilmė: Ark. 1258 x Ark. 1672 (autoriai - John R. Clark ir James N. Moore, Arkanzaso universitetas, JAV)
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė, Besėklės-Razinoms |
| Tėvinės formos | Ark. 1258 x Ark. 1672 |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Arkanzaso universitetas (JAV) |
| Uogų spalva | 4 - Tamsiai violetinė |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Besėklė |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 3 - Vidutinės/Didelės (4-7 g) |
| Kekių dydis | 3 - Vidutinės (180-350 g) |
| Skonis | Rūšinis-vaisiškas |
| Augumas | 3 - Vidutinis |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -26 -28 °С |






