Solaris

5.00€
10 arba daugiau 4.50€ 25 arba daugiau 3.50€ 50 arba daugiau 3.00€ 100 arba daugiau 2.50€ 250 arba daugiau 2.15€ 500 arba daugiau 2.10€

Aprašymas

Solaris - naujos kartos ligoms atspari vokiška vyninė vynuogių veislė. Labai ankstyvo nokinimo laikotarpio. Vynmedžiai yra augūs ar net labai augūs, priklausomai nuo dirvožemio ir poskiepio. Kekės yra vidutinės, palyginti netankios. Uogos vidutinės, gelsvai-žalsvos, gerais sunokusios gintarinės, apvalios. Veislė labai gerai kaupia cukrus, o rūgštingumas mažėja lėtai - tai naudinga vyno balansui. Vidutinis cukraus kiekis rugsėjo pradžioje būna apie 22–23 Brix, o rūgštingumas - 7–8 g / l. Spalio mėnesio pradžioje cukraus kiekis gali siekti net 30 Brix. Vynuogės labai saldžios, todėl yra ganėtinai patrauklios vapsvoms ir paukščiams. Ūgliai su kiek pasvirusiu augimu, vasarą susidaro tvirta lapų siena, kuri nėra palanki vynmedžių vėdinimui. Šiai vynuogių veislei nerekomenduojamos formavimo formos su tankiu ūglių išdėstymu, birželio pradžioje galite pašalinti du apatinius lapus ties ūglių pagrindu. Taičiau visiškai atidengti uogų nerekomenduojame, nes jos saulėje nežiūrint veislės pavadinimo "dega". Solaris jautriai reaguoja į magnio trūkumą dirvožemyje. Solaris yra pakankamai atsparus netikrajai ir tikrajai miltligėms (atliekant veislių bandymus atsparumas net aukštesnis nei „Regent“ ir „Johanniter“), todėl normalią vasarą galite apsieiti be profilaktinių purškimų prieš šias ligas. Pakankamai vėdinant krūmus, uogas beveik nepažeidžia pilkas puvinys, o pernokusias uogas gali kartais pažeisti „kilnusis puvinys“, todėl kai kuriais metais įmanoma pagaminti labai saldų desertinį tokio stiliaus vyną. Kaip labai ankstyvą ir saldžią vynuogę, ją taip pat galima valgyti ir šviežią. Nors veislė buvo sukurta Vokietijos vynuogininkystės institute Freiburge, dėl labai ankstyvo nokinimo laikotarpio ji dar labiau išpopuliarėjo už savo tėvynės (kur auginama daugiausia kaip veislė, kurią galima auginti ekologiškai ir pigiai (~ 90 ha Vokietijoje - 2016 m. ) ir sumaišyti su Riesling ir Pinot Gris) ribų - t. y.  šiaurės Europos šalyse, kur vynuogininkystei yra ribinis klimatas - Lenkijoje, Olandijoje, Belgijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, kalnuotose Šveicarijos ir Italijos regionuose (Trentino Alto-Adige), ir kitose vėsaus klimato šalyse ir regionuose, kur jis greitai tapo viena populiariausių  veislių. Lietuvoje „Solaris“ taip pat tampa plačiausiai auginama vynine vynuogių veisle. Tiesa, nežiūrint klimato atšilimo, kol kas vis dar rekomenduojame ją žiemai bent lengvai pridengti, nes nedengta ji atlaiko tik iki maždaug -25 C šaltį. Solaris ES yra oficialiai patvirtinta kaip „Vitis vinifera“ vynuogė, skirta auginti ir gaminti kokybišką rūšinį vyną, nors jo kilmėje yra hibridinių vynuogių pėdsakų. Veislės apsauga buvo gauta 2001 m.

Vynas: Iš Solaris uogų gaminami aukštos kokybės baltieji vynai, skleidžiantys aromate vaisišką-gėlišką puokštę, dažnai su atogrąžų vaisių, ananasų aromatais ir kartais su lazdyno riešutus primenančiu poskoniu, tvirto kūno ir gana neutralaus skonio. Taip pat gaminami ir kitokio stiliaus vynai - lengvi, gaivūs ir labai aromatingi, jei fermentuojami žemoje temperatūroje ir derlius skinamas kiek anksčiau. Dažnai gaminami vynai su likutiniu cukrumi, nes kaip jau minėta veislė cukraus sukaupia daug, o rūgšties turi pakankamai geram balansui. Gerais metais galima gaminti ir vėlyvo derliaus saldžius vynus. Mišiniai su mažiau cukrų kaupiančiomis veislėmis gali būti labai sėkmingi -  Solaris yra puikus bazinis vynas daugeliui šiauriniuose regionuose auginamų vynuogių veislių, kurioms netrūksta aromato, bet dažnai trūksta kūno. Pirmasis (sidabro) medalis ir pirmasis lietuviškas vynuogių vynas, laimėjęs Lietuvos vyno čempionatą, kurį organizavo Lietuvos someljė asociacija (2012 m.), buvo pagamintas išskirtinai iš Solaris veislės vynuogių. 

Patentas / autorinis honoraras: Veislė saugoma, dauginti galima tik gavus selekcininko sutikimą. Mūsų skiepyti sodinukai yra iš licencijuoto Vokietijos medelyno.

Sinonimai:  Freiburg 240-75 (FR 240-75)

Kilmė: Merzling (Seyval x (Riesling x Pinot Gris) x Geisenheim 6493 (Severnyi x Muscat Ottonel)

Selekcininkas: Norbert Becker, Valstybinis vynuogininkystės institutas Freiburgo vynuogininkystės skyrius (Vokietija)

Genetinė formulė: 76,17% V. vinifera + 12,5% V. amurensis + 7,81% V. rupestris + 3,52% V. aestivalis var. lincecumii

Specifikacija

Vynuogių veislės savybės
Paskirtis Vyninė
Tėvinės formos Merzling (Seyval x (Riesling x Pinot Gris) x Geisenheim 6493 (Severnyi x Muscat Ottonel)
Selekcininkas/Kilmės šalis Valstybinis vynuogininkystės institutas, Freiburgo vynuogininkystės katedra (Vokietija)
Uogų spalva 1 - Žalia-gelsva
Derėjimo laikas 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 1900-2100)
Žiedų tipas Dvilytis (savidulkis)
Derlingumas Derlinga
Cukringumas, Brix 23 - 30 Brix
Bendrasis rūgštingumas, g/L 6 - 8
Augumas 2 - Stiprus
Atstumas tarp vynmedžių 0.9 - 1.2 m
Atsparumas Netikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsaprumas Tikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsparumas šalčiui -23 -24 °С
Leidžiama gaminti vyną ir jį ženklinti bei pateikti ES Taip

Įvertinimai (0)

Parašyti įvertinimą

Prašome prisijungti arba registruotis , kad palikti atsiliepimą