Aprašymas
Marija - nauja ankstyva desertinių vynuogių veislė.
Uogos spalva: gelsva.
Kekių svoris: 700–1200 g.
Uogų svoris: 14–17 g.
Atsparumas šalčiui: –24–25 °C.
Žiedai: dvilyčiai.
Skonis: ryškus muskatas, minkštimas tankus, traškus.
Derlingumas: labai aukštas, iki trijų žiedynų ant vieno ūglio (rekomenduojama normuoti).
Ūgliai "sumedėja puikiai".
Vynuogės išsiskiria padidintu atsparumu grybinėms ligoms. Gerai transportuojamos.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | ??? |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas O.N. Ščenikov (Ukraina) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 3 - Ankstyva (ATS 2100-2250) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 1 - Labai stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |


