Aprašymas
Landyš yra nauja desertinių vynuogių veislė iš Ukrainos, kurios autorius V. V. Zagorulko.
Sunokimo laikotarpis yra vidutinis, lauke vėsesniais metais gali nespėti sunokti. Vynmedžiai labai stipraus augimo. Savidulkė. Kekės cilindrinės arba kūgiškos, didelės, sveria 500-700 g. Uogos pailgai ovalios arba cilindrinės, labai didelės, vidutiniškai 12,9 g, geltonos ar saulėtoje pusėje gintaro spalvos. Odelė tanki ir tivrta, minkštimas mėsingas ir sultingas, labai gero skonio, muskato aromato. Uogose sukauptas cukrus vidutiniškai siekia 18,4 g/100 ml, rūgštingumas – 6,2 g/L. Atsparumas grybelinėms ligoms yra vidutinis. Žiemai reikia pridengti vynmedžius. Labai derlinga.
Kilmė: Talisman x Kišmiš Lučistyj [V.V. Zagorulko, Ukraina]
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Talisman x Kišmiš Lučistyj |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas V.V. Zagorulko (Ukraina) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 1 - Labai stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |






