Aprašymas
Baron yra hibridinė vynuogių forma, kurią atrinko Burdak A.V.
Sunokimo laikotarpis yra vidutiniškai ankstyvas. Savidulkė. Kekės stambios, cilindriškos, kartais kūgiškos, vidutinio tankumo, vidutinė masė 472 g. Uogos stambios, šiek tiek ovalios, vidutinė masė 9,2 g, tamsiai mėlynos spalvos. Odelė tanki, minkštimas mėsingas ir sultingas, skonis harmoningas. Cukraus kiekis 19,6 g/100 cm3, titruojamas rūgštingumas 6,4 g/dm3. Krūmų augimo intensyvumas yra didesnis nei vidutinis. Atsparumas grybelinėms ligoms tiriamas ir vynmedžius Lietuvoje reikia pridengti žiemai.
Kilmė: Talisman x Velika.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Talisman x Velika |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Kalugin V.M., Ukraina |
| Uogų spalva | 5 - Mėlyna |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 2 - Didelės (400-800 g) |
| Skonis | Harmoningas |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -21 -23 °С |




