Aprašymas
Antonij Velikij - augi, stambiauogė, išvaizdi ir labai skani veislė. Kekės dažnai būna virš kilogramo svorio, vidutinio tankumo, transportabilios. Uogos taip pat labai didelės, gelsvai-žalsvos spalvos, mėsingai-sultingos, harmoningo puikaus skonio, odelė lengvai sukramtoma. Ūgliai medėja gerai. Lietuvoje labiau tinkama sodinti į šiltnamį. Tinka tiek sau, tiek uogų auginimui pardavimo tikslais.
Kilmė: Talisman x Kišmiš Lučistyj (selekcininkas-mėgėjas V.N. Krainovas)
Genetinė formulė: 87,21% V. vinifera + 9,37% V. amurensis + 1.17% V. berlandieri + 0.98% V. riparia + 0.78% V. rupestris + 0,39% V. labrusca + 0.10% V. aestivalis var. lincecumii
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Talisman x Kišmiš Lučistyj |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | selekcininkas mėgėjas V.N. Krainov (Rusija) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-Gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Harmoningas |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -19 -22 °С |




