Aprašymas
Aniuta - gana nauja selekcininko-mėgėjo V.N. Krainovo veislė, bet jau išbandyta ir Lietuvoje. Augi, stambiauogė, ne tik išvaizdi, bet ir labai skani veislė. Kekės stambios (700-1200 g), dažnai būna virš kilogramo svorio, vidutinio tankumo, transportabilios. Uogos taip pat labai didelės (vid. apie 14 g.), gražios ryškios rausvos spalvos, mėsingai-sultingos, pasižymi gana ryškiu ir maloniu muskatiniu poskoniu. Augi ir derlinga, būtina normuoti derlių. Ūgliai medėja gerai. Dėl gana vėlyvo sunokimo laiko Lietuvoje tinkama sodinti tik į šiltnamį. Tinka tiek sau, tiek uogų auginimui komerciniais tikslais.
Kilmė: Talisman x Kišmiš Lučistyj
Genetinė formulė: 87,21% V. vinifera + 9,37% V. amurensis + 1.17% V. berlandieri + 0.98% V. riparia + 0.78% V. rupestris + 0,39% V. labrusca + 0.10% V. aestivalis var. lincecumii
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Talisman x Kišmiš Lučistyj |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas V.N. Krainov (Rusija) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 6 - Vėlyva (ATS >2500) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Labai derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 1 - Labai stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -19 -22 °С |






