Aprašymas
Basanti – labai ankstyvo nokimo desertinių vynuogių veislė.. Kekės didelės, sveriančios nuo 500 iki 1200 g, vidutinio tankumo. Uogos labai didelės, gražios formos, raudonos spalvos, dažnai su gelsvais galiukais, vidutinis svoris 15–20 g, dydis 36×28 mm. Minkštimas traškus, labai tankus. Skonis nepakartojamas, harmoningas, su vaisių atspalviais, primenančiais persiką. Odelė labai plona, valgant nejuntama. Krūmai stipraus augumo, derlius gausus. Vynmedžio ūgliai labai gerai "sumedėja". Atspari pagrindinėms ligoms. Atsparumas šalčiui iki –23 °C.
Veislė sukurta mėgėjo selekcininko Aleksandro Vasiljevičiaus Burdako, sukryžminus 'Sindikat' ir 'Kišmiš Lučistyj'.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Sindikat × Kišmiš Lučistyj |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas mėgėjas A.V. Burdak (Ukraina) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Rūšinis-vaisiškas |
| Augumas | 1 - Labai stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |






