Aprašymas
Desertinė vynuogių veislė, kurią sukūrė selekcininknas-mėgėjas V.N. Krainovas. Labai ankstyva ar ankstyva, Lietuvoje atvirame grunte tai yra pirmasis rugsėjo dešimtmetis. Augumas viršija vidutinį. Žiedai moteriški, todėl jai šalia reikia augančios savidulkės veislės. Kekės yra vidutinio tankumo, didelės, sveria apie 500–800 g. Uogos ovalios, didelės, sveria 7-9 g, rausvos arba gelsvai rausvos. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, uogų skonis yra puikus, su ryškiomis muskato aromato natomis, tekstūra yra mėsinga ir sultinga. Žievelė lengvai sukramtoma. Uogos sukaupia iki 19% cukraus. Ūgliai gerai sumedėja. Jaunų augalų derlingumas yra mažas, tačiau bręstant vynmedžiui jis žymiai padidėja. Atsparumas ligoms ir šalčiui nėra didelis, reikia bent 2-3 purškimų per sezoną nuo grybinių ligų ir gerai uždengti žiemai.
Sinonimai: Gurman 1-12, Niežnost
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Nėra duomenų |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas V.N. Krainov (Rusija) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Moteriškas (reikia šalia augančio apdulkintojo su dvilyčiu žiedo tipu) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Vidutinio derlingumo |
| Uogų dydis | 2 - Didelės (6-10 g) |
| Kekių dydis | 2 - Didelės (400-800 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -19 -22 °С |






