Siegerrebe

5.00€
10 arba daugiau 4.00€ 25 arba daugiau 3.50€ 50 arba daugiau 3.00€ 100 arba daugiau 2.50€

Aprašymas

Siegerrebe yra labai anksti sunokstanti baltojo vyno vynuogių veislė. Uogos yra rausvos, vidutinės, apvalios, turi ryškų muskatų-ličių aromatą, panašų į Gewuerztraminer veislę. Veislė geriiausiai tinka šaltam ir šaltam klimatui, nes pumpurų sprogimas vėlyvas, o vaisiai noksta labai anksti. Karštame klimate veislės aromatas mažėja, rūgštingumas tampa per mažu, todėl ji tinkamiausia vėsesniam klimatui. Vynmedžiai yra derlingi, o augumas yra gana silpnas, ynuogių kekės yra gana didelės, rausvos spalvos ir vidutiniškai tankios. Galli sukaupti labai daug cukraus. Atsparumas šalčiui yra vidutinis (-23-25C), grybelinėms ligoms - panašus kaip ir kitų Eurazijos veislių, jautri kekeriniam puviniui. Anksti sunokstančios, saldžios vynuogės yra patrauklios paukščiams ir vapsvoms. Siegerrebe nedideliuose plotuose auginama Vokietijoje, kai kur Lenkijoje, Danijoje, Olandijoje, Belgijoje, Anglijoje, Vankuverio saloje, Vašingtono valstijoje, Britų Kolumbijos Šiaurės Okanagane ir Frazerio slėnyje bei Naujosios Škotijos Annapolio slėnyje. Siegerrebe lengvai pasiekia didelį cukraus kiekį sultyse ir yra pažymėta kaip didžiausio Vokietijoje užfiksuoto cukraus kiekio vynuogėse rekordininkas. Rūgštingumas yra mažas.

Vynas: vynai labai primena „Gewuerztraminer“ vynus - puikios kokybės,  labai aromatingi, su stipriu ličio, rožių aromatu ir mažu rūgščių kiekiu. Vokietijoje jis dažnai dedamas nedideliais kiekiais į mažiau aromatingų veislių vynus. Mes gaminame maišytus vynus su nedideliu likutinio cukraus kiekiu, kartu su „Solaris“ ir „Muscaris“ veislėmis. 2019 metų mūsų Solaris/Muscaris/Siegerrebe/Jutrzenka kupažinis vynas gavo sidabro medalį per Lietuvos someljė asociacijos organizuojamą Lietuviško vyno čemionatą 2020 metais. 

Sinonimai:  Sieger, Alzey 7957

Kilmė: Madeleine Angevine X Gewuerztraminer


Specifikacija

Vynuogių veislės savybės
Paskirtis Vyninė
Tėvinės formos Madeleine Angevine X Gewuerztraminer
Selekcininkas/Kilmės šalis Georg Scheu, Reino-Pfalco žemių valstybinis vynuogių selekcijos institutas, Alzey (Vokietija)
Uogų spalva 2 - Rausva
Derėjimo laikas 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 1900-2100)
Žiedų tipas Dvilytis (savidulkis)
Derlingumas Derlinga
Cukringumas, Brix 23 - 28 Brix
Bendrasis rūgštingumas, g/L 4 - 6
Augumas 4 - Silpnas
Atstumas tarp vynmedžių 0.9 - 1.2 m
Atsparumas Netikrajai miltligei 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną)
Atsaprumas Tikrajai miltligei 4 - Neatspari (3-5 purškimai per sezoną)
Atsparumas šalčiui -22 -23 °С
Leidžiama gaminti vyną ir jį ženklinti bei pateikti ES Taip

Įvertinimai (0)

Parašyti įvertinimą

Prašome prisijungti arba registruotis , kad palikti atsiliepimą