Aprašymas
Krasavčik - nauja hibridinė selekcininko O. M. Pysanka (Ukraina) vynuogių veislė. Krūmai augūs, žiedų tipas moteriškas. Apdulkinimas geras, "žirniai" kekėse pasitaiko retai. Derlius Lietuvoje sunoksta rugsėjo pradžioje. Kekės didelės, vidutiniškai tankios arba retos, šakotos, jų vidutinis svoris yra apie kilogramą, ant senų suaugusiems krūmų pasitaiko iki dviejų kilogramų. Uogos šiek tiek ovalios, vidutinis jų svoris 12-14g, kai kurios užauga iki 16g. Uogų spalva gintarinė, patraukli. Odelė vidutinio kietumo, lengvai sukramtoma, minkštimas mėsingas, skonis labai malonus, muskato aromatas ryškus. Sukaupia iki 18% cukraus. Veislė derlinga. Vynmedžio ūgliai gerai sumedėja. Atsparumas ligoms vidutinis. Po lietaus uogos netrūkinėja. Atsparumas žiemos šalčiams nebuvo išbandytas.
Veislė Krasavčik patraukli dėl savo ankstyvo sunokimo laiko, puikaus skonio ir prekinių savybių. Aprašymas preliminarus, charakteristikas reikia patikslinti išbandžius formą skirtingomis dirvožemio ir klimato sąlygomis.
Kilmė: Talisman x ? (Laisvas veislės Talisman apdulkinimas)
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Talisman x ? |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas mėgėjas O. M. Pysanka Ukraina) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-Gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 1 - Labai didelės (>10 g) |
| Kekių dydis | 1 - Labai didelės (750-1500 g) |
| Skonis | Muskatinis |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -22 -24 °С |




