Aprašymas
Klubničnyj (rus. Braškinis) - yra privačios selekcijos vynuogių veislė (Šapovalov V.D., Ukraina).
Vidutinio ankstyvumo, Lietuvoje sunoksta rugsėjo pabaigoje, kartu su veisle Jupiter.
Vynmedžiai augūs, morfologiškai veislė panaši į Vitis labrusca.
Savidulkė. Derlingumas didelis.
Kekės yra vidutinės ir didelės, cilindrinės ir kūgiškos, vidutinio tankio.
Uogos vidutinės, ovalios, tamsiai raudonai violetinės spalvos, padengtos stora vaško danga. Minkštimas mėsingas ir sultingas, odelė vidutinio storumo, tanki. Skonis harmoningas, švelnaus braškių ar miško žemuogių aromato, poskonyje vaisių ir braškių atspalviai. Šio aromato intensyvumas priklauso nuo dirvožemio ir auginimo klimato sąlygų.
Tikėtina, kad veislė kilusi kryžminant su amerikietiška Jupiter veisle, tačiau pati nėra besėklė, nors kauliukai gana minkšti. Braškių minkštimas nėra želė konsistencijos, bet ir ne per daug tankus, artimas Jupiterio minkštimui.
Vynmedžių ūgliai gerai bręsta. Uogos netrūkinėja po lietaus. Vynuogių veislė Klubničnyj patiks neįprastų vynuogių skonių mėgėjams. Viena skaniausių mūsų ragautų veislių.
Nepretenzinga ir derlinga vynuogių veislė, tinkanti ir pradedantiesiems.
Atsparumas grybelinėms ligoms ir šalčiui tiriamas, bet atrodo pakankamai neblogas.
Tėvų pora nežinoma.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Nežinomos |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas mėgėjas Šapovalov V.D. (Ukraina) |
| Uogų spalva | 3 - Rausvai-violetinė |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 3 - Vidutinės/Didelės (4-7 g) |
| Kekių dydis | 2 - Didelės (400-800 g) |
| Skonis | Rūšinis-vaisiškas |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -26 -28 °С |




