Supaga
7.00€
3 vnt. arba daugiau: 6.00€
15 vnt. arba daugiau: 4.50€
- Gamintojas: Neskiepyti, Lietuva
- Prekės kodas: 117
- Prieinamumas: 52
Aprašymas
Supaga - universalaus panaudojimo vynuogių veislė, ankstyva (sunoksta per 115-120 dienų). Lietuvoje sunoksta rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje. Augi. kekės vidutinės, apie 350-400 g, kūgiškos, vidutinio tankumo. Uogos vidutinės, 4,2-4,8 g svorio, apvalios arba šiek tiek ovalios, žalsvai gelsvos. Minkštimas praktiškai nėra želė konsistencijos, skonis malonus, neįkyraus V. labrusca aromato. Odelė stora, bet sukramtoma. pasižymi labai dideliu cukraus kaupimu (17-28%), nedideliu ar vidutiniu rūgštingumu (5-7 g/l). Ūgliai sumedėja labai gerai. Vaisingų ūglių būna apie 80-85%, vidutinis kekių skaičius viename ūglyje 1,5-1,8. Rekomenduojama vynmedžio apkrova 30-40 ūglių, vynmedžius geriausia genėti vidutinio ilgumo metūgliais po 4-6 pumpurus. Atsparumas šalčiui bent iki –25°С. Vynuogių veislė Supaga yra gana atspari netikrajai miltligei, tikrajai miltligei ir pilkajam puvimui. Kekės gali ilgai kabėti ant krūmų, neprarasdamos skonio ir komercinių savybių. Transportavimas geras. Tinka šviežiam naudojimui, Latvijoje kartais iš jos daro ir vyną.Kilmė: Madeleine Angevine x Dvietes zila
Selekcininkas: P. Sukatnieks, Latvija
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Madeleine Angevine x Dvietes zila |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas P. Sukatnieks (Latvia) |
| Uogų spalva | 1 - Žalia-Gelsva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 3 - Vidutinės/Didelės (4-7 g) |
| Kekių dydis | 3 - Vidutinės (180-350 g) |
| Skonis | Rūšinis-vaisiškas |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -24 -26 °С |



