Aprašymas
Liepsna - universali lietuviška Antano Gailiūno vynuogių veislė. Labai ankstyvo ar ankstyvo sunokimo laiko - 100-105 dienos, Lietuvoje sunoksta dažniausiai rugsėjo pradžioje. Vynmedžiai augūs. Kekės mažos, 180-200 g, cilindro formos su sparnu, vidutinio tankio. Uogos mažos ar vidutinės, sveria 2,5-4 g, apvalios, rausvos. Minkštimas švelnus, želė konsistencijos, su maloniu ananasų-braškių aromatu. Odelė tvirta, bet sukramtoma. Cukraus kiekis 19-22%, rūgštingumas 4 g / L. Ūgliai sumedėja labai gerai. Taip pat tinka ir trumpas vynmedžių genėjimas iki 3-4 pumpurų. Atsparumas šalčiui –26 –28 ° С. Liepsna yra labai atspari miltligei ir pilkajam (kekeriniam) puviniui, gana atspari tikrajai miltligei. Transportabilumas yra geras. Tinka vartoti šviežia, o taip pat sultims ir vynui gaminti. Liepsna tinkama apželdinimui.
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė |
| Tėvinės formos | Nėra duomenų |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Selekcininkas-mėgėjas Antanas Gailiūnas (Lietuva) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 2 - Labai ankstyva - ankstyva (ATS 2000-2200) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Su kauliukais |
| Derlingumas | Vidutinio derlingumo |
| Uogų dydis | 4 - Vidutinės (3-5 g) |
| Kekių dydis | 4 - Smulkios (<200 g) |
| Skonis | Žemuoginis-labrusca |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.2 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 2 - Atspari (1-2 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -27 -29 °С |




