Aprašymas
Canadice - besėklė vynuogių veislė iš JAV, vidutiniškai ankstyvumo, Lietuvoje sunoksta rugsėjo antroje pusėje. Sukurta pagal šalčiui atsparių vynuogių veisimo programą, pradėtą Niujorko valstijos eksperimentinėje žemės ūkio stotyje 1919 m. Hibridizacija buvo atlikta 1954 m., atrinkta iš kitų sėjinukų 1962 m., o veisle tapo 1977 m. Savašakniai vynmedžiai augūs. Savidulkė. Kekės vidutinio dydžio, ar ganėtinai didelės, sveria 250–450 g, cilindro formos, vidutinio tankio ir tankios. Uogos apvalios, smulkios ar vidutinės, sveria 2-3 g, rausvos, saulėje - tamsiai rausvos, malonaus skonio su lengvu "labrusca" braškes ar žemuoges primenančiu aromatu. Odelė atsiskiria "maišeliu", tačiau švelni ir sukramtoma. JAV jis pasižymėjo geru atsparumu šalčiui -27–29 ° С. Veislė labai derlinga, tačiau perkrovus derliumi, vynmedžio ūgliai blogai pradeda medėti ir sumažėja vynuogių atsparumas žiemos šalčiams. Veislė atspari grybelinėms ligoms, naudojant šiuolaikinius laikymo metodus, galima neprarasti kokybės 4 mėnesius. Canadice naudojama kaip desertinė ir sultims gaminti.
Sinonimas: NY 45625
Kilmė: Bath x Himrod
Genetinė formulė: 50% V. vinifera + 50% V. labrusca
Specifikacija
| Vynuogių veislės savybės | |
|---|---|
| Paskirtis | Desertinė, Besėklės-Razinoms |
| Tėvinės formos | Bath x Himrod |
| Selekcininkas/Kilmės šalis | Niujorko valstijos Eksperimentinėje žemės ūkio stotis (Ženeva, JAV) |
| Uogų spalva | 2 - Rausva |
| Derėjimo laikas ⏱️ | 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350) |
| Žiedų tipas | Dvilytis (savidulkis) |
| Sėklos | Besėklė |
| Derlingumas | Derlinga |
| Uogų dydis | 4 - Vidutinės (3-5 g) |
| Kekių dydis | 3 - Vidutinės (180-350 g) |
| Skonis | Žemuoginis-labrusca |
| Augumas | 2 - Stiprus |
| Atstumas tarp vynmedžių | 1.5 - 2.5 m |
| Atsparumas Netikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsaprumas Tikrajai miltligei | 3 - Vidutiniškai atspari (2-3 purškimai per sezoną) |
| Atsparumas šalčiui ❄️ | -27 -29 °С |






