Souvignier Gris

5.00€
10 arba daugiau 4.50€ 25 arba daugiau 3.50€ 50 arba daugiau 3.00€ 100 arba daugiau 2.50€

Aprašymas

Souvignier Gris yra labai nauja vynuogių veislė, kurią gavo selekcininkas N. Becker iš Valstybinio vynuogininkystės instituto Freiburge (Staatliches Weinbauinstitut Freiburg). Kekės vidutinio dydžio, tankios, rečiau retos, cilindro formos su sparnu; uogos yra vidutinės, apvalios arba šiek tiek ovalios, rausvos arba rausvai-pilkšvos. Minkštimas sultingas, odelė tanki ir tvirta, skonis neutralus. Sultys bespalvės. Prinokimo laikotarpis vidutinis, bet Lietuvoje sunoksta ganėtinai vėlai (rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje) ir nesukaupia daug cukraus (18–19 Brix), priešingai nei šiltesnėse šalyse. Souvignier Gris  veislė priklauso naujos kartos veislėms labai atsparioms grybelinėms ligoms, ji labai atspari netikrajai miltligei ir tikrajai miltligei. Ūgliai auga stačiai, labai tvarkingai, o lapija yra gana reta ir gerai praleidžia vėją. Pridėjus dar storą ir tvirtą uogų odelę veislė tampa atspari ne tik tikrajai miltligei, bet ir pilkajam (kekeriniam) puviniui. Ją galima drąsiai auginti drėgno klimato regionuose, nes uogos praktiškai nėra pažeidžiamos puvinių ar trūkinėtų po liūčių. Veislė buvo išleista gana neseniai, po ilgo bandymo laikotarpio, ir kol kas auginama nedideliuose plotuose Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje ir Šveicarijoje, o nuo 2017 m. atsirado gana didelių sodinimų Italijoje ir Prancūzijoje. Atsparumas šalčiui vis dar tiriamas, tačiau jau dabar aišku, kad ji gali atlaikyti bent -25 C temperatūrą nedengiama.

Vynas: Iš Souvignier Gris gaminami svarūs, neutralūs - vaisiški balti vynai. Vynas turi gana neutralų vaisių-gėlių aromatą, svarų kūną, turtingi ekstraktu, minerališki, geros struktūros, primena „Pinot Gris“ ar „Pinot Blanc“ vynus. Šiauriniuose regionuose tai tikriausiai yra viena geriausių rūšių svariam, minerališkam ir gaiviam rūšiniam putojančiam vynui gaminti, o žemesnis nei pietiniuose regionuose cukraus kiekis ir pakankama rūgštis - tai tik pliusas gaminant tokį vyną.

Patentas / autorinis honoraras: Veislė saugoma, dauginti galima tik gavus selekcininko sutikimą. Mūsų skiepyti sodinukai yra iš licencijuoto Vokietijos medelyno.

Sinonimai:  Freiburg 392–83 (FR 392–83)

Kilmė:  Deklaruoti tėvai: Cabernet Sauvignon x Bronner -  Bet remiantis DNR testu, tikri veislės tėvai yra Seyval ir Zaehringer (Gewuerztraminer x Riesling).

Selekcininkas: Norbert Becker, Valstybinis vynuogininkystės institutas Freiburgo vynuogininkystės skyrius (Vokietija)

Genetinė formulė: 76,17% V. vinifera + 12,5% V. amurensis + 7,81% V. rupestris + 3,52% V. aestivalis var. lincecumii

Specifikacija

Vynuogių veislės savybės
Paskirtis Vyninė
Tėvinės formos Deklaruoti tėvai: Cabernet Sauvignon x Bronner - Bet remiantis DNR testu, tikri veislės tėvai yra Seyval ir Zaehringer (Gewuerztraminer x Riesling)
Selekcininkas/Kilmės šalis Valstybinis vynuogininkystės institutas, Freiburgo vynuogininkystės katedra (Vokietija)
Uogų spalva 2 - Rausva
Derėjimo laikas 5 - Vid. vėlyva (ATS 2300-2500)
Žiedų tipas Dvilytis (savidulkis)
Derlingumas Derlinga
Cukringumas, Brix 17 - 21 Brix
Bendrasis rūgštingumas, g/L 7 - 9
Augumas 3 - Vidutinis
Atstumas tarp vynmedžių 0.9 - 1.2 m
Atsparumas Netikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsaprumas Tikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsparumas šalčiui -24 -26 °С
Leidžiama gaminti vyną ir jį ženklinti bei pateikti ES Taip

Įvertinimai (0)

Parašyti įvertinimą

Prašome prisijungti arba registruotis , kad palikti atsiliepimą