Regent

5.00€
10 arba daugiau 4.50€ 25 arba daugiau 3.50€ 50 arba daugiau 3.00€ 100 arba daugiau 2.50€ 250 arba daugiau 2.15€

Aprašymas

Regent yra vokiečių selekcijos naujos kartos atspari ligoms vyninė veislė, kuri vėsaus klimato kraštuose yra vidutiniškai vėlyvo nokinimo laikotarpio (135–140 dienų). Augimo jėga yra vidutinė, mažai formuoja posūnių. Kekės yra cilindrinės-kūginės, vidutinio dydžio, 150-180 g svorio, vidutiniškai tankios. Uogos - vidutinės, 1,5 g svorio, apvalios, mėlynos. Skonis harmoningas. Minkštimas yra sultingas, intensyvios spalvos, odelė yra plona. Cukraus kiekis 20-22%, rūgštingumas 6-9 g / l. Gerai sumedėja ūgliai. Jautrus dirvožemio maistinių medžiagų, ypač magnio, trūkumui. Regent ganėtinai atsparus šalčiui (iki -27 °C), atsparus grybinėms ligoms - netikrajai miltligei, tikrajai miltligei, pilkajam (kekeriniam) puviniui. Veislės atsparumą šalčiui patvirtina Mičigano (JAV) augintojai. Vokietijoje yra gana dideli šios vynuogių veislės užsodinti plotai (2016 m. duomenimis užregistruota buvo 1902 ha. Tai reiškia, kad Regent užima 12 vietą tarp Vokietijoje auginamų vynuogių veislių ir daugiausiai auginama hinridinė vynuogių veislė), kur ji auginama ekologiškai, be cheminių fungicidų prieš grybelines ligas. Ši veislė gali būti naudojama gaminti ekologišką vyną, kurio paklausa pasaulyje auga. Nemaži plotai auginami ir Šveicarijoje, Lenkijoje, Belgijoje, Anglijoje, auginama komerciniais tikslais net ir Skandinavijos šalyse. Tinkami poskiepiai: Kober 125BB, RR 101-14. Žydint rekomenduojama prignybti ūglių viršūnėles ir posūnius. Viena populiariausių vynuogių veislių raudonajam vynui Lietuvoje, iš kurios mūsų vyndariams-mėgėjams jau pavyko ir mūsų krašte pagaminti gerus raudonuosius vynus.

Vynas: Regent vynuogių veislė naudojama gaminant aukštos kokybės raudonuosius vynus. Iš jo pagaminti vynai turi malonią sodrią spalvą, vaisišką skonį ir primena Prancūzijos Ronos vynus, vidutinio rūgštingumo, gali turėti gana daug taninų ir pasižymėti vyšnių ar juodųjų serbentų aromatais. Iš Regent vynuogių gana lengva pagaminti gerą vyną. Regent uogos suteikia vynui puikią spalvą (galbūt tiek, kad spalva gali atrodyti net pernelyg ryški) ir švarius vinifera tipo skonius. 

Patentas / autorinis honoraras: Veislė saugoma, dauginti galima tik gavus selekcininko sutikimą. Mūsų skiepyti sodinukai yra iš licencijuoto Vokietijos medelyno.

Sinonimai:  Geilweilerhof 67-198-3, Gf. 67-198-3

Kilmė: Diana (Silvaner x Mueller Thurgau) x Chambourcin

Selekcininkas: Julius Kühn instituto (JKI) federalinis kultūrinių augalų tyrimų institutas, Vynuogių selekcijos institutas Geilweilerhof (Vokietija)

Genetinė formulė: 80.06% V. vinifera + 1.76% V. labrusca + 14.32% V. rupestris + 1.56% V. berlandieri + 0.98% V. riparia + 1.32% V. lincecumii.Specifikacija

Vynuogių veislės savybės
Paskirtis Vyninė
Tėvinės formos Diana (Silvaner x Mueller Thurgau) x Chambourcin
Selekcininkas/Kilmės šalis Julius Kühn instituto (JKI) federalinis kultūrinių augalų tyrimų institutas, Vynuogių selekcijos institutas Geilweilerhof (Vokietija)
Uogų spalva 5 - Violetinė-Mėlyna
Derėjimo laikas 5 - Vid. vėlyva (ATS 2300-2500)
Žiedų tipas Dvilytis (savidulkis)
Derlingumas Derlinga
Cukringumas, Brix 20 - 22 Brix
Bendrasis rūgštingumas, g/L 7 - 9
Augumas 3 - Vidutinis
Atstumas tarp vynmedžių 0.9 - 1.2 m
Atsparumas Netikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsaprumas Tikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsparumas šalčiui -23 -24 °С
Leidžiama gaminti vyną ir jį ženklinti bei pateikti ES Taip

Įvertinimai (0)

Parašyti įvertinimą

Prašome prisijungti arba registruotis , kad palikti atsiliepimą