Muscaris

5.00€
10 arba daugiau 4.50€ 25 arba daugiau 3.50€ 50 arba daugiau 3.00€ 100 arba daugiau 2.50€

Aprašymas

Muscaris yra nauja balta grybelinėms ligoms labai atspari veislė, sukurta Freiburg 'o vynuogininkystės institute (Vokietija). Sunokimo laikas yra vidutiniškai ankstyvas - 1 ar 2 savaitėmis vėliau nei „Solaris“. Vynuogių kekės yra retos arba labai retos, cilindro formos su nedideliu sparneliu, gelsvomis vidutinio dydžio uogomis. Uogos skanios ir kaip desertinės. Veislė  po ilgų bandymų buvo leista naudoti kaip skirta kokybiško vyno gamybai Austrijoje maždaug 2018 m. 2016 m. Šveicarijoje buvo užsodinti pirmieji keturi hektarai vynuogynų (pvz., Schaffhausen, Ciurichas). Sodinama Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Italijoje ir Prancūzijoje, kol kas plotai nėra labai dideli, kadangi veislė yra labai nauja, bet sparčiai auga. Atsparumas netikrajai miltligei yra labai geras, taip pat atspari ir tikrajai miltligei. Normaliomis sąlygomis nereikia visiškai arba užtenka tik vieno purškimo nuo tikrosios miltligės. Veislė kiek jautri magnio trūkumui, pastebėjus magnio trūkumą rekomenduojamas purškimas per lapus.

Vynas: Muscaris vynai turi malonų,  gaivų, švarų ir taurų muskato bei citrusinių aromatą. Kartais taip pat galite rasti aromatų, panašių į „Gewurztraminer“ vynus. Vynų skonis yra vaisinis, stiprus ir gana intensyvaus rūgštumo, kuris suteikia gaivų skonį. Tinka tiek sausų, tiek vynų su likutiniu cukrumi gamybai. Vynai yra galingi, tvirto kūno ir pakankamai rūgštūs, todėl Muscaris yra geras kandidatas ir putojančio vyno gamybai. Visi Muscaris vynai, kuriuos ragavome Lenkijoje, mums paliko labai gerą įspūdį. Mes patys dažniausiai naudojame Muscaris kupažinių vynų su likutiniu cukrumi gamybai kartu su Solaris ir Siegerrebe veislėmis.

Patentas / autorinis honoraras: Veislė saugoma, dauginti galima tik gavus selekcininko sutikimą. Mūsų skiepyti sodinukai yra iš licencijuoto Vokietijos medelyno.

Sinonimai:  Freiburg 493-87, FR 493-87

Kilmė: Solaris X Gelber Muskateller (Muscat a Petits Grains Blancs)

Selekcininkas: Norbert Becker, Valstybinis vynuogininkystės institutas Freiburgo vynuogininkystės skyrius (Vokietija)

Specifikacija

Vynuogių veislės savybės
Paskirtis Vyninė
Tėvinės formos Solaris X Gelber Muskateller (Muscat a Petits Grains Blancs)
Selekcininkas/Kilmės šalis Valstybinis vynuogininkystės institutas, Freiburgo vynuogininkystės katedra (Vokietija)
Uogų spalva 1 - Žalia-gelsva
Derėjimo laikas 4 - Vid. ankstyva (ATS 2200-2350)
Žiedų tipas Dvilytis (savidulkis)
Derlingumas Derlinga
Cukringumas, Brix 18 - 22 Brix
Bendrasis rūgštingumas, g/L 7 - 9
Augumas 2 - Stiprus
Atstumas tarp vynmedžių 0.9 - 1.2 m
Atsparumas Netikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsaprumas Tikrajai miltligei 1 - Labai atspari (1-2 purškimai tik drėgnais metais)
Atsparumas šalčiui -22 -23 °С
Leidžiama gaminti vyną ir jį ženklinti bei pateikti ES Taip

Įvertinimai (0)

Parašyti įvertinimą

Prašome prisijungti arba registruotis , kad palikti atsiliepimą